Darbības profils

Sadarbība ar lauksaimniekiem - konsultējot, piegādājot izejvielas un iepērkot produkciju

Profils

Plašs produkcijas spektrs - lauksaimniecības ķīmija laukkopjiem un daiļdārziem, kā arī dzīvnieku barība un izejvielas

Vīzija

Latvijas lauku nākotne ir arī mūsu nākotne

prev next

Mūsu atsaucīgie speciālisti sadarbojas ar zemniekiem, operatīvi risinot jautājumus gan mēslošanas un augu aizsardzības jautājumos, gan arī strādājot pie gatavās produkcijas realizēšanas. 

Turpinot attīstību, 2009.gada sākumā Kemira GrowHow kļuva par Dānijas vadošā lauksaimniecības uzņēmumu kooperatīva Danish Agro group dalībnieku un ir pirmais šīs grupas uzņēmums Latvijā. Den lokale Andel tika dibināts 1975.gadā ar mērķi pārstāvēt tā dalībnieku politiskās intereses, kas ir DLA group  un Danish Agro group pirmssākums. Attīstoties uzņēmums sāka paplašināt savu darbību ar lauksaimniecību saistītās jomās un patlaban ir kļuvis par lauksaimnieku ekonomiski un politiski nozīmīgu spēku Skandināvijas un Baltijas reģionā. 2007.gada rudenī tika dibināts DLA Group (tagad Danish Agro group), kurā ietilpst uzņēmumi, Vilomix, Dan Agro Holding. Uzņēmumu grupa darbojas četros tā galvenajos biznesa virzienos:

1. Zaļā līnija – viss, kas saistīts ar graudaugu un zālāju sēklu ražošanu un pārdošanu, minerālmēslu un augu aizsardzības līdzekļu piegādēm.

2. Izejmateriālu bizness – virziens, kas nodrošina ar visām nepieciešamajām izejvielām lauksaimniecisko un lopbarības ražošanu. Izejvielas tiek iepirktas tieši no ražotājiem Dienvidāfrikā, Ukrainā, kā arī no ES valstīm.

3. Koka granulu ražošana.

4. Plēves un ietinamie materiāli. šis virziens apgādā lopbarības ražotājus ar visiem iespējamiem plēves un ietinamajiem materiāliem lopbarības ražošanai – siena ruļļu ietīšanai, skābbarības tranšeju apsegšanai utt.

Kopumā Danish Agro goup apvieno vairākus desmitus tūkstošus fermeru un lauksaimniecības produktu ražotāju firmu; tādējādi šobrīd uzņēmums nodrošina praktiski visu lauksaimniekiem nepieciešamo produktu ražošanu, tirdzniecību un citus agro industriālos pakalpojumus - Augu aizsardzība, sēklas, rapšu rauši, minerālmēsli, enerģētiskie produkti, lopbarības tauki, veterinārās medicīnas produkti, apdrošināšana, premiksi, fasētie produkti, plēves, auklas, izejvielas.
 2008.gadā kopējais grupas uzņēmumu apgrozījums sasniedza 2,68 miljardus EUR, kas ir par 806 milj. vairāk nekā 2007.gadā. DLA Group dalībnieka Baltic Agro Holding, kura daļa ir arī Latvijas uzņēmums Baltic Agro, apgrozījums 2008.gadā bija 269 milj. EUR.

Baltic Agro, izmantojot Danish Agro group iespējas un savu pieredzi Latvijas tirgū, piedāvās arvien plašāku lauksaimniecības produktu un pakalpojumu klāstu, tādējādi veicinot Latvijā tik nozīmīgās tautsaimniecības nozares attīstību. Jaunā mājas lapa www.balticagro.lv atrodas izstrādes procesā.