KESKO KORPORĀCIJAS BIRŽAS RELĪZE

Kesko korporācijai piederošais Konekesko Ltd ir pārdevis 45% no savu Baltijas meitas uzņēmumu akcijām Danish Agro a.m.b.a. grupas uzņēmumam DAVA Agravis Machinery Holding A/S. Darījuma ietvaros tika noslēgts līgums, kas paredz iespēju palielināt Danish Agro grupas īpašuma daļu, iegādājoties visas Baltijas tehnikas tirdzniecības uzņēmumu akcijas un Konekesko lauksaimniecības tehnikas biznesu Somijā.
 
Kesko korporācijai piederošais Konekesko Ltd ir pārdevis 45% no savu Baltijas meitas uzņēmumu akcijām Danish Agro a.m.b.a. grupas uzņēmumam DAVA Agravis Machinery Holding A/S. Darījuma ietvaros tika noslēgts līgums, kas paredz iespēju palielināt Danish Agro grupas īpašuma daļu, iegādājoties visas Baltijas tehnikas tirdzniecības uzņēmumu akcijas un Konekesko lauksaimniecības tehnikas biznesu Somijā.
 

Darījuma ietvaros Konekesko pārdevis 45% savu Baltijas meitas uzņēmumu akciju uzņēmumam DAVA Agravis. Papildus tam puses vienojušās par DAVA Agravis iespēju iegādāties un Konekesko tiesības pārdot arī atlikušās Baltijas meitas uzņēmumu akcijas, par to informējot ne vēlāk kā 2019.gada janvārī. Papildus tam puses vienojās par iespēju citam Danish Agro grupas uzņēmumam, Danish Agro Machinery Holding A/S, iegādāties un Konekesko iespēju pārdot Konekesko lauksaimniecības tehnikas tirdzniecības biznesu Somijā ne vēlāk kā  2020.gada septembrī.

Konekesko  meitas uzņēmumi Baltijā nodarbojas ar lauksaimniecības, mežizstrādes un celtniecības tehnikas importu, tirdzniecību un pēcpārdošanas apkalpošanu. Uzņēmumu pārstāvētie galvenie zīmoli ietver Claas traktorus, kombainus un lopbarības novākšanas tehniku, Ponsse mežizstrādes tehniku, Kobelco ekskavatorus un Kubota mini ekskavatorus.

Kesko stratēģiskais mērķis ir sasniegt izaugsmi Somijas pārtikas preču tirdzniecībā, celtniecības un tehnisko materiālu, kā arī automašīnu tirdzniecībā.

 “Tehnikas tirdzniecība ir augusi un attīstījusies, jo esam strādājuši ar spēcīgiem sadarbības partneriem. Ņemot vērā Kesko fokusu uz stratēģiskajām izaugsmes jomām, ir labi, ja tehnikas tirdzniecības virziens tiks attīstīts tālāk kā daļa no lielākas sabiedrības, tai skaitā uzlabojot sadarbību ar klientiem”, saka Antti Merilainens (Antti Meriläinen), Keskolauksaimniecības preču un tehnikas tirdzniecības vecākais viceprezidents.

2016.gadā provizoriskais neto apgrozījums Konekesko Baltijas meitas uzņēmumos, bija 129 miljoni EUR un provizoriskā peļņa bija aptuveni 5 miljoni EUR.  Pārdoto akciju cena bez parādsaistībām ir aptuveni 21 miljons EUR, kura tika samaksāta naudā.

Darījuma pabeigšana, izmantojot pirkšanas vai pārdošanas iespējas, par kurām noslēgta vienošanās darījuma ietvaros, ir pakļauta atļaujas saņemšanai no konkurences iestādēm un citu darījuma noteikumu un nosacījumu izpildei.

Sīkāka informācija: Antti Meriläinen, vecākais viceprezidents,

Keskolauksaimniecības preču un tehnikas tirdzniecība, antti.jo.merilainen@kesko.fi,

tel. +358 105 320 492
 

Kesko Corporation

 

DISTRIBUTION
Nasdaq Helsinki Ltd
Main news media
www.kesko.fi

 

Konekesko ir daļa no Kesko lauksaimniecības un tehnikas tirdzniecības apakšvienības, kura pieder būvmateriālu un tehnikas tirdzniecības divīzijai.

Konekesko ir tehnikas tirdzniecības uzņēmums, kurš fokusējas uz celtniecības, materiālu pārkraušanas, vides, lauksaimniecības, kā arī atpūtas tehnikas tehnikas importu, tirdzniecību un pēcpārdošanas servisa nodrošināšanu.

Konekesko darbojas Somijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

 

Danish Agro group sastāv no vairākām lauksaimniecības industrijas uzņēmumiem Dānijā un ārvalstīs. Grupa galvenokārt nodarbojas  ar barības maisījumu, sastāvdaļu un vitamīnu maisījumu, minerālmēslu, augu aizsardzības līdzekļu, sēklu un enerģijas resursu tirdzniecību, kā arī iepērk ražu no lauksaimniekiem. Grupa ir arī vairāku spēcīgu tehnikas zīmolu izplatītāja. Pateicoties filiālei DAVA Agravis Machinery Holding A/S, Danish Agro grupa un stratēģiskais partneris Agravis Reiffaisen AG šobrīd darbojas tehnikas jomā Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā. Danish Agro grupā strādā ap 5000 darbinieku un 2017.gadā plānotais apgrozījums ir 4.3 miljardi EUR.