Kaļķis

Augstākās kvalitātes granulēts kaļķi. To lieto, lai samazinās augsnes skābuma. Mikroorganismu darbība pavājinās skābā augsnē, augu saknes cieš, augu barošanās apstākļi pasliktinās, auglību un kvalitāte ražas pieaug sliktāk, augi izdzīvot grūtāk ziemā. Ārējās pazīmes augstu augsnes skābumu: lumped, dubļains, bez struktūras, kas nav cauri ūdeni, krāsu atgādinot par pelniem. Skābums simbolizē dominējošiem nezālēm, piemēram, kopīga aitu skābenes, Corn Spurrey, mazo bugloss, atraitnītēm, laukā āboliņu. Precīzs augsnes skābums ir aprēķināts centros agroķīmiskai izpētei.

Raksturojums
Granulēts kaļķi samazina augsnes skābumu un novērš sekas, ko izraisa skābes augsnē.

LIETOŠANA
Kaļķi pārkaisa vai ievietota augsnē pa mauriņu un ap augiem. Laistīšanas ieteicams pēc pieteikšanās kaļķi. Var lietot visu gadu. Ziemā kaļķojot devu palielina par 20 procentiem. Kaļķo tad, kad  nokūst sniegs. Ziemā kaļķo tikai uz augsnes virsmas, lai novērstu tā aizskalošanos.

Norādījumi par devām:
Veicot apzaļumošanu 50 kg / 100 m2
Reizi gadā 10 kg / 100 m2

DROŠĪBA
Izmanto kaļķi saskaņā ar norādījumiem, un atkarībā no mērķa. Sargāt no bērniem un dzīvniekiem. Uzglabāt slēgtā sausā vietā. Atbrīvojieties tukšu taru kopā ar visu sadzīves atkritumiem.

Granulēts kaļķis

Uzturvielu saturs procentos %
Kalcija oksīds (CaO) 43,0
Magnija oksīds (MgO) 2,5
Dzelzs oksīds (Fe 2 O 3) 1,0
Kālija oksīds (K 2 O) 1,9
Sēra (S) 1,0

 

Ražotājs:
UAB "Javas Akmenė"