Vasaras rapsis

VASARAS RAPŠA LĪNIJŠĶIRNES

STELLA

Vidēji agrīna vasaras rapša līnijšķirne
Augstražīga, pielāgoties spējīga šķirne ar stabilem ražas rādītājiem. Šķirnei vidēji augsts eļļas saturs sēklās. Raksturīgs neliels, kompakts augums – zemas biomasas rapša hibrīds.

CLIPPER

Augstražīga, vidēji vēlīna un stabila vasaras rapša līnijšķirne.
Raksturīgs augsts eļļas saturs graudos, kā arī laba eļļas kvalitāte. Veido spēcīgus un veldres noturīgus vidēji garus augus. Piemērota audzēšanai dažāda tipa augsnēs, kurās ir pietiekams mitruma nodrošinājums. Šķirne piemērota arī pavisam agriem sējas termiņiem, kad augsne tikko iesilusi un ir iespēja uzsākt sējas darbus.

LARISSA

Vidēji vēlīna vasaras rapša līnijšķirne.
Pielāgoties spējīga arī augšanai ne tik labvēlīgos apstākļos. Raksturīga agra ziedēšana un vidēji vēlīna nogatavošanās. Veido vidēji garus, spēcīgus augus, kas nodrošina ērtu ražas novākšanu. Šķirne nav īpaši izvēlīga attiecībā uz augsnes kvalitāti – piemērota audzēšanai dažāda veida augsnēs.

VASARAS RAPŠU HIBRĪDI

TRAPPER

Izteikti agrīns vasaras rapša hibrīds Laba vēlas sējas un ražas līmeņa kombinācija. Raksturīgs vidēji īss augums ar labu veldres noturību. Augiem raksturīga strauja un spēcīga sakņu sistēmas attīstība. Šķirnei laba noturība pret pāksteņu atvēršanos un pret slimībām. Šķirne piemērota vēlīniem sējas termiņiem.

KALIBER

Vasaras rapša hibrīds ar vidēji agrīnu nogatavošanos Augsts ražas potenciāls un labi agronomiskie rādītāji. Raksturīgi rupji graudi ar lielu eļļas saturu. Veido vidēji garus augus. Augiem laba izturība pret slimībām, kā arī pret pāksteņu atvēršanos. Spēj pielāgoties augšanai arī vieglākās, rapša audzēšanai ne tik piemērotās augsnēs. Augiem raksturīga strauja attīstība pēc sējas, izveidojot spēcīgu sakņu sistēmu. Piemērota sējai augsnēs ar minimālo augsnes apstrādi.

ACHAT

Vidēji vēlīns vasaras rapša hibrīds Piemērots agriem sējas termiņiem, apgabaliem ar iespējami garāku veģetācijas periodu. Šķirne veido spēcīgus, garus augus ar labu veldres noturību. Ļoti augsts ražas potenciāls. Raksturīgi rupji graudi ar augstu eļļas saturu, noturība pret pāksteņu atvēršanos. Spēcīga sakņu sistēma, kas šķirni padara piemērotu sējai augsnēs ar minimālo augsnes apstrādi.  Izsējas norma  Rekomendējamās izsējas normas:  Agrs un optimāls sējas laiks:  Vēlīns sējas laiks:  Trapper   70–80 dīgtspējīgas sēklas uz kvadrātmetru.  70 dīgtspējīgas sēklas uz kvadrātmetru.  80 dīgtspējīgas sēklas uz kvadrātmetru.  piemērots vēlīnākam sējas termiņam.  Sēklu iepakojumā 2,1 milj. dīgtspējīgu sēklu, kas paredzēts 3 ha platībai ar izsējas normu 70 sēklas uz kvadrātmetru. Viena iepakojuma svars var mainīties atkarībā no 1000 graudu masas, taču dīgtspējīgo sēklu skaits vienmēr būs 2,1 milj.