Zālāji

LOPBARĪBAS ZĀLĀJU SĒKLU MAISĪJUMI

AgrowGrass 220

Maisījums piemērots pļaušanai un ganībām. Zālāju maisījums ir speciāli veidots, lai iegūtu proteīniem bagātu zāles ražu apvienojumā ar labu tās sagremojamību. Baltā āboliņa un diploīdās un tetraploīdās airenes kombinācija garantē izcili labas kvalitātes skābbarības ieguvi.
Maisījums piemērots audzēšanai, kur zāles skābbarība dominē kā galvenā barība. Pēc 1–2 pļāvumiem zālāju ir iespējams izmantot ganībām. Ziemcietīgās sugas, tādas kā timotiņš un pļavas auzene, maisījumā nodrošina labu ziemcietību. Rekomendējamā izsējas norma: 30–35 kg/ha.

 • 13% Baltais āboliņš Klondike
 • 20% Daudzgadīgā airene, 2n, vēlīnā Foxtrot
 • 25% Daudzgadīgā airene, 4n, vēlīnā Maurice
 • 11% Daudzgadīgā airene, 4n, vidēji vēlīnā Calibra
 • 11% Timotiņš Dolina
 • 20% Pļavas auzene Laura

AgrowGrass 350

Vidēji agrīns zālaugu maisījums ar sarkano un balto āboliņu. Zālāju sēklu maisījums, kas garantē augstu un dzīvniekiem viegli pieejamu olbaltumvielu daudzumu ar labu sagremojamību. Maisījumā ir auzeņairene, kas nodrošina augstu zāles ienesīgumu gan pirmajā, gan pārējos pļāvumos.
Maisījums piemērots saimniecībām, kur zāles skābbarība veido 40–60% no rupjās lopbarības. Paredzēts zaļās masas ieguvei, bet pēc 1–2 pļāvumiem iespējams izmantot ganībām. Rekomendējamā izsējas norma: 30–35 kg/ha.

 • 3% Sarkanais āboliņš, 2n Rajah
 • 10% Baltais āboliņš Klondike
 • 25% Daudzgadīgā airene, 2n, vēlīnā Foxtrot
 • 12% Daudzgadīgā airene, 4n, vidēji vēlīnā Calibra
 • 13% Timotiņš Dolina
 • 17% Pļavas auzene Laura
 • 20% Auzeņairene Perun

AgrowGrass 450

Maisījums, kas izmantojams lopbarībā, kur lielāko daļu no lopbarības veido kukurūzas skābbarība. Iegūtajā barībā būs vairāk nesagremojamās frakcijas, kas nodrošinās labu spurekļa darbību. Maisījumā ar āboliņu un aireni tiek nodrošināts viegli sagremojamais proteīns, bet timotiņš un auzeņairene garantē labu spurekļa darbību.
Maisījums, lai iegūtu augstu zaļās masas ražu. Nav piemērots ganībām. Rekomendējamā izsējas norma: 30–35 kg/ha.

 • 7% Sarkanais āboliņš, 2n Rajah
 • 9% Baltais āboliņš Klondike
 • 14% Daudzgadīgā airene, 2n, vidēji vēlīnā Premium
 • 13% Daudzgadīgā airene, 4n, vidēji vēlīnā Calibra
 • 22% Timotiņš Dolina
 • 35% Auzeņairene Perun

ForAll

Universāls maisījums ilggadīgai intensīvai izmantošanai. Piemērots dažāda tipa augsnēm. Zālājs izmantojams pļaušanai, skābbarības gatavošanai un arī ganību ierīkošanai. Izsējas norma: 25–30 kg/ha.

ForCut 3

Vidēji agrai izmantošanai, piemērots vieglākām, sausākām augsnēm – zālājs labāk piemērosies mitruma trūkumam. Zālājs izmantojams pļaušanai un skābbarības gatavošanai. Izsējas norma: 30–35 kg/ha.

ForCut 4

Vidēji agrai izmantošanai, piemērots organiskām, skābākām augsnēm. Labi pacieš mitrumu. Zālājs izmantojams pļaušanai un skābbarības gatavošanai. Izsējas norma: 30–35 kg/ha.

ForCut 5

Vidēji agrai izmantošanai jau sējas gadā, maisījums ar viengadīgo Westerwoldicum tipa aireni. Zālājs izmantojams pļaušanai un skābbarības
gatavošanai, nodrošina augstu ražu jau sējas gadā un līdz 3 gadu lietošanai. Izsējas norma: 25–35 kg/ha.

ForCut 6

Maisījumā iekļautās kamolzāles šķirnes ir vidēji vēlīnas, kas lieliski sader kopā
ar lucernu. Izsējas norma: 25–30 kg/ha.

ForCut 7

Ganību ierīkošanai, piemērots dažāda tipa augsnēm. Maisījuma izsējas
norma: 25–30 kg/ha, vadoties pēc augsnes sagatavotības pakāpes.

CutMax Clover Protein

Zālāju sēklu maisījums, satur 30% sarkanā āboliņa.
Izsējas norma: 25–30 kg/ha.

VersaMax Original

Universāls maisījums, piemērots dažāda tipa augsnēm. Zālājs izmantojams pļaušanai, skābbarības gatavošanai un arī ganību ierīkošanai. Izsējas
norma: 25–30 kg/ha

Lopbarības zālāju sēklas

SARKANAIS ĀBOLIŅŠ

START

Šķirne ar labiem ziemcietības rādītājiem. Labi ziemcietības rādītāji. Raksturīga strauja augšana sējas gadā, kā arī nodrošina labu zelmeņa ataugšanu pēc nopļaušanas. Šķirne pietiekami labi aug arī sausākos un karstākos laika apstākļos – labi pacieš sausumu.
Laba izturība pret slimībām, kas to padara īpaši labu gan kombinācijā ar citiem augiem, gan tīrsējā.
Zaļās masas un sausnas ražas ir augstas un noturīgas arī otrajā izmantošanas gadā ar augstu un izlīdzinātu proteīna saturu pa pļāvumiem.
Rekomendējamā izsējas norma: 20 kg/ha.

BALTAIS ĀBOLIŅŠ

RIVENDEL

Šaurlapu baltais āboliņš. Liels proteīna saturs, labi pacieš nomīdīšanu un ir piemērots ilggadīgām, kultivētām ganībām. Raksturīga strauja augu attīstība, ataugšana pēc pļaušanas. Augstražīga šķirne, kas saglabā ražas līmeni turpmākajos izmantošanas gados.
Laba izturība pret tauriņziežu slimībām. Rekomendējamā izsējas norma: 15 kg/ha.

BASTARDA ĀBOLIŅŠ

ERMO

Vidēji agrīna šķirne. Iespējama ilgāka izmantošana nekā sarkanajam āboliņam. Ir salīdzinoši pieticīgāks, to var audzēt mazāk auglīgās, nenosusinātās un skābākās augsnēs. Labi aug kūdras augsnēs, taču ražība atpaliek no sarkanā āboliņa.
Bastarda āboliņa priekšrocība ir tā, ka līdz pat ziedēšanas beigām tas saglabā augstu barības vērtību. Piemērots pļaujamo zālāju ierīkošanai.
Rekomendējamā izsējas norma: 20 kg/ha.

VIENGADĪGĀ AIRENE

JIVET

Viena no populārākajām tetraploīdās airenes šķirnēm. Spēj pielāgoties dažādiem klimatiskajiem apstākļiem. Raksturīga laba veldres noturība.
Laba izturība pret slimībām, kas garantē augstākas ražas. Sējama gan tīrsējā, gan kā virsaugs ar izsējas normu 10–12 kg/ha, lai nodrošinātu daudzgadīgā zelmeņa ilgmūžību. Rekomendējamā izsējas norma: 45 kg/ha.

LUCERNA

GEA

Ziemcietīga šķirne ar ļoti labu ataugšanu pēc ikvienas pļaušanas, strauja ataugšana arī pēc ziemošanas perioda. Zaļās masas ražā sabalansēta lapu un stiebru attiecība. Šķirne piemērota arī siena ražošanai, to ieteicams audzēt, ja nepieciešama bieža pļaušana. Pateicoties labi izveidotajai sakņu sistēmai, šķirne ir noturīga pret ikgadējo vasaras sausuma periodu. Šķirnei raksturīga arī ļoti laba izturība pret postošākajām tauriņziežu slimībām.
Raksturīga vidēji vēlīna ziedēšana, pļauju ieteicams veikt pirms augu ziedēšanas fāzes. Lucernas sēklas apstrādātas ar Rhizobium baktērijām.
Rekomendējamā izsējas norma: 25–30 kg/ha, sējot tīrsējā, izvērtējot augsnes sagatavotību.

LODI

Šķirne ar labu ziemcietību, ļoti labi piemērota biežai pļaušanai. Raksturīga vienmērīga un ļoti laba ataugšana pēc ikvienas pļaušanas, strauja  ataugšana arī pēc ziemošanas perioda. Šķirne, kam raksturīga ļoti augsta barības sagremojamība un liels proteīna saturs. Laba lapu un stublāja attiecība, kas nodrošina lielāku olbaltumvielu saturu iegūstamajā barībā. Šķirnei raksturīga ļoti laba veldres noturība, līdz ar to ieteicama tīrsējas sējumos. Tāpat šķirnei raksturīga ļoti laba izturība pret postošākajām tauriņziežu slimībām. Vidēji vēlīna ziedēšana, pļauju ieteicams veikt pirms augu ziedēšanas fāzes. Lucernas sēklas apstrādātas ar Rhizobium baktērijām.
Rekomendējamā izsējas norma: 25–30 kg/ha, sējot tīrsējā, izvērtējot augsnes sagatavotību.